obrázok

obrázok

Domáci test na plesne

HĽADÁTE RIEŠENIE NA ŽIVOTNÉ PROBLÉMY? 
Určite sa vám hodí niektorý z týchto kurzov: 
https://reiki-shamballa-zasveceni.cz/lecebne-energie/ostatni-kurzy-a-sluzby
Pri objednávaní nezabudnite uviezť tento kód - 19062021EPMM45

Takto zistíte, či máte premnožené plesne a kvasinky v tele. Jednoduchý domáci ,,slinový“ test.

Ako u väčšiny chronických ochorení, je aj u týchto infekcií je vždy viac príčin vzniku a veľkú úlohu zohrávajú aj psychické príčiny. Prvotná príčina ďalších ložísk plesňových infekcií v tele sa spravidla nachádza v črevách.


Hlavné príčiny vzniku chronických plesňových infekcií:

1. Nesprávne stravovacie návyky.

Nadmerná konzumácia rafinovaného cukru, soli, mlieka a mliečnych výrobkov, bielej múky, bielej lúpanej ryže, konzervačných prostriedkov, …

2. Rozsiahle používanie liekov, anabolických steroiddov, kortikosteroidov, širokospektrálnych antibiotík, hormonálnej antikoncepcie atď.

Všetky tieto látky a ostatné chemické liečivá majú nežiaduce vedľajšie účinky a predstavujú záťaž pre črevá a pečeň. Nachádzajú sa buď vo forme liekov alebo ako zbytkové látky v jedle (hlavne v mäse a mlieku). Napríklad dlhodobé alebo opakované branie antibiotík má na premnoženie kvasiniek veľký vplyv, pretože antibiotiká spolu s choroboplodnými baktériami ničia aj bakterie „správné“. V dôsledku toho potom dochádza k nerovnováhe črevnej mikroflóry. Mliečne baktérie (laktobacily) napomáhajúce tráveniu potravy sú vytláčané agresívnymi druhmi kvasiniek (napr. Candida albicans) a plesní.

3. Oslabený imunitný systém.

Napríklad pri cukrovke, nádorových ochoreniach, AIDS atď.

4. Prekyslenie organizmu.

Najviac prekyseľujú telo potraviny ako cukor, mäso, výrobky z bielej múky, mliečne výrobky, alkohol, …

5. Nedostatok tráviacich enzýmov.

6. Zmeny hladiny hormónov.

Ide o obdobia ako začiatok puberty, tehotenstvo, menopauza, používanie antikoncepčných tabletiek (tie často spôsobujú zníženie acidity v pošve a tým sa ochranné mliečne baktérie poševnej flóry nemôžu dostatočne rozmnožovať a brániť tak vnikaniu infekcií). Mnohé ženy majú kvasinkovú infekciu vždy v období menštruácie, keď sa tiež menia hladiny hormónov.

7. Časté používanie preháňadiel a výplachov čreva bez zmeny stravovacích návykov.

Takýmto spôsobom črevo „zlenivie“. Jednorázovo naopak môže výplach čreva pomôcť zbaviť sa kolonie kvasinek, hlavne na začiatku boja s kvasinkami.

8. Fajčenie.

Nikotín zužuje cievy, čím sa výrazne znižuje prekrvenie rúk, nôh, mozgu, ďasien, čreva atď., čo podporuje množenie kvasiniek a nasledne napríklad aj vznik paradentózy.

9. Trvalo oslabené črevo.

Pri črevných ochoreniach ako kolitída, Crohnova choroba, celiakia, pri vredoch alebo dlhodobej zápche.

10. Psychické (duševné, emocionálne) príčiny.

Hlavne stres a nespokojnosť v niektorej oblasti života (u žien často v partnerskej oblasti). Príliš veľké nároky na vzťahy. Nedôvera v partnerstve. Túžba iba brať, nie dávať. Ďalšie možné príčiny sú: zloba, nedostatočná schopnosť obrany, neschopnoť pretransformovať negatívne impulzy, úzkosti, nesústredenosť, frustrácia a zlosť.

PREJAVY / PRÍZNAKY PLESŇOVÝCH A KVASINKOVÝCH INFEKCIÍ.

Prítomnosť plesňovej infekcie v tele sa dá len veľmi ťažko rozpoznať, pretože jej prejavy bývajú u jednotlivcov veľmi rozdielne. Prejavy / príznaky  kvasinkovej nákazy u dospelých sú často natoľko všeobecné, že ich lekár bez ďalších diagnostických vyšetrení iba veľmi ťažko môže pričítať na vrub kvasinkovej infekcii. Veľa krát sa stáva, že aj laboratórne testy sú negatívne.

 Najbežnejšie prejavy premnoženia plesní a kvasiniek v tele sú:

  • chronické tráviace a vylučovacie obtiaže: nafúknuté brucho, bolesti brucha, časté nadýmanie a hnačka, ktoré sa prejavujú najmä po zjedení sladkostí, škrobovín alebo vypití väčšieho množstva piva či vína, striedanie hnačky a zápchy a iné poruchy trávenia a vylučovania
  • dýchavičnosť a problémy so srdcom, ktoré sú napriek lekárskym nálezom v norme a ktoré sa často označujú ako psychosomatická choroba srdca (črevá sa pri nafukovaní totiž často naplnia plynom do takej miery, že začnú tlačiť na bránicu, pľúca a srdce)
  • neodolateľná chuť na sladké alebo na chlieb
  • biely povlak na jazyku, ktorý sa dá len veľmi ťažko odstrániť
  • zápach z úst
  • alergie
  • ekzémy a vyrážky
  • plesňové ochorenia nechtov a kože
  • páliace šupinkovité fľaky medzi prstami na nohách
  • páliace a svrbiace červené vyrážky pri konečníku, ktoré niekedy mokvajú
  • svrbenie konečníka
  • svrbenie celého tela
  • zvýšená tvorba lupín, vypadávanie vlasov a svrbenie hlavy
  • suché dlane a šupinatá koža
  • opakované zápaly pohlavných orgánov (vaginálna mykóza
  • časté zápaly močových ciest
  • brnenie v nohách
  • časté ušné zápaly s hnisavými výtokmi
  • zväčšené uzliny (najmä na krku)
  • svrbenie a pálenie očí
  • chronický únavový syndróm
  • bolesti kĺbov
  • poruchy pozornosti a pamäti
  • závraty, točenie a bolesti hlavy
  • depresie a apatie
  • stavy úzkosti
Niektoré druhy kvasiniek a plesní sa spolupodieľajú aj na vzniku chorôb ako sú: kardiovaskulárne poruchy, reuma, artritída, dna, astma, gastritída, tuberkulóza, nádorové ochorenia atď.

STANOVENIE DIAGNÓZY.

Plesňové či kvasinkové ochorenie je tak trochu „diagnostický chameleón“, pretože u každého človeka sa môže prejavovať inak. Lekárske vyšetrenia na zistenie zvýšenej prítomnosti kvasiniek sú predovšetkým vyšetrenie moču, stolice, krvi a lokálne vyšetrenie gynekologickej mikroflóry (kultivácia). Pri podozrení na mykózu je z podozrivej kože alebo sliznice odobratý povrchový ster. Invazívny rast plesní, čiže vniknutie do hlbších tkanivových vrstiev, je dokázateľný len pomocou vzorky tkaniva a vyžaduje si odobratie vzorky z príslušného orgánu resp. tkaniva.
Lekári sú k diagnóze plesňovej či kvasinkovej infekcie často nepochopiteľne skeptickí a nechcú ani previesť potrebné vyšetrenia. Prípadná antibiotická a fungicídna (antimykotická) liečba má naviac skôr devastujúce následky, pretože sú narušené potrebné symbiotické mikrobiálne vzťahy v črevnom trakte. Pacientom preto často nezostáva nič iné ako vziať svoje zdravie do vlastných rúk a pustiť sa do alternatívnej liečby.

Domáci ,,slinový test“ na zistenie kvasinky Candidu albicans v tele.

Hneď ráno, skôr než sa napijete, najete alebo si umyjete zuby, nalejte vlažnú vodu do priesvitného pohára, nazbierajte slinu v ústach a vypľujte ju do pohára s vodou. Približne po pol hodine sa do pohára pozrite a skontrolujte, či sa niečo zmenilo.
  1. Ak slina pláva na vode a objavujú sa tenké pramene visiace pod ňou slabá infekcia
  2. Ak slina pláva k stredu pohára a zostane tam stredne silná infekcia
  3. Ak slina pláva ku dnu a voda je pritom zakalená – silná infekcia