obrázok

obrázok

Príznaky prítomnosti parazitov

HĽADÁTE RIEŠENIE NA ŽIVOTNÉ PROBLÉMY? 
Určite sa vám hodí niektorý z týchto kurzov: 
https://reiki-shamballa-zasveceni.cz/lecebne-energie/ostatni-kurzy-a-sluzby
Pri objednávaní nezabudnite uviezť tento kód - 19062021EPMM45
Priberanie na váhe, zvýšený pocit hladu, chudnutie, zlá chuť v ústach, zlý dych, bolesť okolo pupka, zrýchlený pulz, zahmlievanie pred očami hlavne pri predklone a vstávaní, svrbenie nosa, či ucha, slinenie počas spánku, astma, cukrovka, epilepsia, vyrážky, migrény, dokonca aj dvaja najväčší vrahovia – ochorenie srdca a rakovina.

PRÍZNAKY PRÍTOMNOSTI PARAZITOV.
Zápcha:  Niektoré červy sú vďaka svojmu tvaru či veľkosti schopné fyzicky    znepriechodňovať črevá.
Hnačka:  Určité parazity produkujú a uvoľňujú látky (prostaglandíny), od     ktorých sa stolica stáva často riedka.
Plynnatosť, kŕče v bruchu:  Parazity žijúce v hornej časti tenkého čreva môžu spôsobovať    zápaly a poškodenia sliznice, následkom čoho vznikajú vetry a    nadúvanie.
Syndróm dráždivého čreva:  Parazity môžu dráždiť vnútornú stenu čreva, ktorá sa následne     zapáli a nie je schopná dostatočne vstrebať živiny, hlavne tuky,     ktoré sa objavia v stolici.
Dráždivý suchý kašeľ:  Niektoré druhy parazitov počas svojho cyklu migrujú do pľúc –    vtedy spôsobujú dráždivý kašel. Takýto kašeľ býva sporadický –   opakovaný v určitých časových intervaloch, často vyvolaný    vdýchnutím chemickej látky napr. pri čistení v domácnosti      chemikáliami.
Bolesti kĺbov a svalov:  Niektoré druhy parazitov migrujú v organizme a sú schopné    zahniezdiť sa do kĺbov a svalov. Keď toto nastane, objaví sa    bolesť, ktorú lekári často prisudzujú zápalu kĺbu (artritíde).
Anémia – chudokrvnosť:  Existujú druhy parazitov, ktoré sa zachytia na vnútornej stene    čreva a odtiaľ odsávajú živiny. Keď je ich počet dosť veľký, čo sa   pre ich rýchle rozmnožovanie stáva často,– môžu spôsobiť pre    hostiteľa dosť značnú stratu krvi, živín a nedostatok železa a    môže vzniknúť aj silná anémia.
Alergia:  Parazity môžu prevŕtavať vnútornú ochrannú vrstvu čreva, a tak   umožnia prienik veľkým, nestráveným molekulám. To stimuluje    imunitný systém na zvýšenú produkciu eozinofilov, od čoho sa    zapália jednotlivé tkanivá a vznikajú alergické a iné zápalové    prejavy.
Ochorenia kože:  Črevné parazity môžu spôsobovať urtiku, ekzémy a iné alergické   či svrbivé kožné ochorenia. Taktiež môžu vznikať hľuzy, rany a iné   patologické zmeny.
Granulómy:  Ide o nádorovité uzlíky, ktoré obklopujú uhynuté larvy alebo    vajíčka parazita. Najčastejšie vznikajú v stene hrubého čreva a    konečníka, ale nájdu sa aj v pľúcach, pečeni, pobrušnici, či    maternici, lymfatickom systéme, podkoží atď.
Nervozita: Toxické látky, ktoré pochádzajú z výkalov parazitov – parazitárne   toxíny, môžu dráždiť centrálnu nervovú sústavu. Podráždenosť a   nervozitu často spôsobujú cudzopasníci, ktorí popretkávajú celý   organizmus.
Poruchy spánku:  Opakované budenie sa v noci, hlavne medzi 2. a 3. hodinou, keď   sa pečeň snaží odstrániť z tela toxické látky, ktoré parazity    vyprodukovali. Druhou príčinou môže byť svrbenie konečníka, čo   je spôsobené tým, že určité červy kladú po nociach vajíčka na    kožu okolia konečníka.
Škrípanie zubami:  U infikovaných dospelých, ale hlavne spiacich detí sa často    pozoruje škrípanie zubami.
Chronická únava:  Medzi príznaky chronickej únavy patrí únava, chrípkovité     príznaky, skľúčenosť, nedostatočná koncentračná schopnosť a zlá   pamäť.
Poruchy imunitného systému:  Parazity znižujú výkonnosť imunitného systému tým, že zabraňujú   vylučovaniu imunoglobulínu A (IgA). Ich prítomnosť trvalo     udržiava v činnosti obranné mechanizmy, ktoré sa na dlhý    pohotovostný stav časom vyčerpajú. Týmto sa organizmus stáva   bezbranným voči bakteriálnym, či vírusovým nákazám.

Okrem týchto príznakov sú časté aj:  priberanie na váhe, zvýšený pocit hladu, chudnutie, zlá chuť v ústach, zlý dych, bolesť okolo pupka, zrýchlený pulz, zahmlievanie pred očami hlavne pri predklone a vstávaní, svrbenie nosa, či ucha, slinenie počas spánku, astma, cukrovka, epilepsia, vyrážky, migrény, dokonca aj dvaja najväčší vrahovia – ochorenie srdca a rakovina.


Dokonalé maskovanie parazita.


Kľúčovou úlohou parazita je zostať neviditeľným pre svojho hostiteľa. Nie je ľahké ich skúmať a trvalo desaťročia kým sa podarilo odhaliť životný cyklus a správanie niektorých dnes už známych druhov. Rôzne spôsoby maskovania pred imunitným systémom hostiteľa sú pre parazita otázkou prežitia a úspešného rozmnožovania svojho druhu. V tomto smere dosiahli paraziti úplnú dokonalosť. Napríklad motolica dlhá 2,5 centimetra má schopnosť zmiasť imunitný systém hostiteľa tak, že ju bude pokladať za rovnako neškodnú ako svoju vlastnú krv.

Dokonalé maskovanie prítomnosti parazita a jeho neobvyklý životný cyklus spôsobili mnohé zmätky medzi vedcami v minulosti. Do 18. Storočia prevládal názor, že paraziti sú spontánne vytvorení svojim hostiteľom a sú len pasívnym príznakom choroby. Nikto ich predsa nevidel do tela vojsť a rovnako ich nikto nevidel žiť voľne v prírode mimo tela hostiteľa.


Bolo záhadou ako sa mohli dostať do srdca, do pečene, alebo do obličiek. A prečo sa tam vyskytovali iba napríklad dospelé jedince niektorého druhu a žiadne iné vývojové štádiá?
Mnoho parazitov počas svojho života cestuje z jedného hostiteľa do druhého. Je pre nich dôležité nie len nájsť svojho hostiteľa ale rovnako aj byť pripravení k úniku v správny čas.


Paraziti majú háčiky, prísavky a ďalšie vybavenie na to aby sa mohli pohybovať vo vnútri tela hostiteľa. Takéto vybavenie by im bolo vo vonkajšom svete zbytočné no pre pohyb a prichytenie v bludisku ciev, orgánov a tkanív je to rozhodne užitočná výbava. Paraziti boli stvorení len preto, aby celý svoj život prežili vnútri iných živočíchov. Dokážu sa usadiť takmer všade – v pľúcach, v mozgu, v obličkách, pečeni, v oku, a Achilovej šľache. Môžu sa živiť krvou, tkanivami, hlienom, a sú tiež schopní prinútiť telo hostiteľa aby im samo privádzalo živiny.


Dokážu zmeniť správanie hostiteľa tak aby konal v ich najlepšom záujme. Napríklad taký Plasmodium, ktorý sa prenáša na človeka z komára. Aby parazit zvýšil svoju šancu na prenos, zablokuje komárovi tvorbu apyrázy, látky obmedzujúcej zrážanlivosť krvi. Komárovi sa potom horšie saje krv a je nútený navštíviť viac hostiteľov. Chorý komár sa s dvakrát väčšou pravdepodobnosťou napije krvi behom jednej noci u dvoch ľudí a stáva sa takto výkonnejším prenášačom parazita. Takto Plasmodium zvyšuje svoju šancu dostať sa do človeka kde potom napáda červené krvinky. a živí sa ich hemoglobínom kým sa nerozmnoží na 16 nových kópií.